To co wyróżnia nasze oleje spośród innych to tłoczenie ich na zimno, wyłącznie z atestowanych nasion i na dane zamówienie: nie magazynujemy buteleczek tylko przygotowujemy je od razu dla klienta. Dodatkowo postępujemy zgodnie z naszym standardem: olej nie lubi tlenu, światła ani ciepła, dlatego szczelnie go zamykamy, schładzamy, po czym wysyłamy w opakowaniu termoizolacyjnym, chroniącym również przed światłem. To daje gwarancję jakości. A ona wprost przekłada się na nasze zdrowie.

Co takiego mają w sobie oleje? Co powoduje, że w różnych obszarach geograficznych i na przestrzeni różnych epok historycznych były i są spożywane, towarzyszą im pewne rytuały, zwyczaje? O to dwanaście naszych spostrzeżeń.

Po pierwsze w odczuwalny sposób podnoszą odporność organizmu.

Po drugie pomagają naszym organom w trawieniu i chronią przed wrzodami. Dziś przy spożywaniu takiej ilości przetworzonego jedzenia ma to duże znaczenie i wspiera nasze ciało.

Po trzecie pomagają oczyszczać się z toksyn, wyrzucać z ciała metale, chronić wątrobę.

Po czwarte mają szerokie zastosowanie, są przecież kluczowym składnikiem tych naprawdę naturalnych kosmetyków.

Jako piąty argument wymienić można pomoc w walce z pasożytami, z grzybami, z bakteriami i wirusami.

Dziś też (szósty powód do ich spożywania) są powszechnie akceptowanym i dowiedzionym badaniami środkiem przeciwnowotworowym. Blokują powstawanie komórek rakowych. W naszej części świata, tak mocno trapionej nowotworami (znak naszej cywilizacji), może to mieć fantastyczne znaczenie profilaktyczne.

Po siódme długie i regularne ich spożywanie pomaga uregulować funkcjonowanie organizmu, przywrócić równowagę w tym jakość snu, zniwelować choroby przyzębia i dziąseł.

W ósmym kroku warto wskazać na ich pozytywny wpływ na układ krążenia i obniżenia poziomu cholesterolu LDL, przy jednoczesnym zwiększeniu wskaźnika korzystnego dla nas cholesterolu HDL.

Dziewiątym powodem jest posiadanie witaminy E, co działa przeciw zmarszczkom i opóźnia starzenie się skóry. Wpływa na jędrność cery, gładkość i sprężystość.

Warto podkreślić, że dla Pań w ciąży olej może stanowić też alternatywę dla suplementów diety z kwasami omega. W tym okresie lepiej spożywać coś naturalnego. Olej właśnie taki jest a działanie ma identyczne (ograniczanie zagrożenia wcześniejszego porodu, korzystny wpływ na rozwój układu nerwowego, siatkówki oka i mózgu dziecka).

Oleje pomagają także w boju o szczuplejszą sylwetkę. Przyspieszenie metabolizmu, oczyszczanie wątroby i pobudzanie do pracy dróg żółciowych to dodatkowy oręż w tej batalii.

Regenerowanie włosów i zniszczonych paznokci (poprzez wcieranie), bycie łagodnym i delikatnym środkiem do usuwania makijażu to kolejne zastosowania, o których nie można nie wspomnieć.

 

Nie bójmy się popróbować i poeksperymentować. Dokładając oleje do naszej diety nie ryzykujemy wiele. Jak zawsze najważniejsza jest regularność i konsekwencja. Można zaryzykować stwierdzenie, że dużym zaniechaniem byłoby nie podjęcie próby ich spożywania i stosowania jako uzupełnienia kosmetyków. Skontaktuj się z nami a wspólnie dobierzemy dla Was właściwy olej. Na czas i z gwarancją pełnej świeżości.