Dieta bogata w składniki naturalnego pochodzenia pozytywnie wpływa na poszczególne funkcje organizmu. Naturalny olej z nasion konopi siewnej, wyróżnia się wysoką zawartością witaminy K, która odpowiada przede wszystkim za krzepliwość krwi oraz wspiera funkcjonowanie układu krążenia. Produkt bogaty jest również w liczne mikroelementy oraz minerały, które korzystnie wpływają na kondycję skóry i włosów.

Nasiona konopi siewnej stanowią jeden z podstawowych składników, wykorzystywanych w tradycyjnej medycynie chińskiej. Ponad tysiącletnia historia stosowania rośliny pozwoliła na odkrycie wielu interesujących właściwości, na których do dziś bazują liczne środki farmaceutyczne. Pozyskiwany z nasion konopi siewnej olej może stanowić wartościowe uzupełnienie zbilansowanej diety.

Nierafinowany olej charakteryzuje się dużą zawartością kwasów omega 6 i 3. Składniki te nazywane są zdrowymi tłuszczami ze względu na pozytywny wpływ na poziom ciśnienia tętniczego, pracę serca oraz układ nerwowy. Olej zawiera antyoksydanty, spowalniające procesy starzenia się skóry, oraz kwasy, dbające o dobrą kondycję włosów, skóry i paznokci. Dostarczanie ich do organizmu jest niezwykle ważne, ponieważ tłuszcze te nie są wytwarzane przez organizm, a są bardzo pożądane w wielu procesach zachodzących w naszym organizmie. Olej z nasion konopi siewnej stosowany jest również jako wsparcie w zwalczaniu stanów zapalnych. Różnego reakcje zapalne są efektem walki ze szkodliwymi czynnikami chemicznymi, fizycznymi oraz biologicznymi. Podstawowym symptomem stanu są zmiany w tkance unaczynionej. Naczynia krwionośne rozszerzają się, co zwiększa ukrwienie i często uwidacznia się w postaci zaczerwienień na skórze. Objawami procesów zapalnych może być też podwyższona temperatura, obrzęk lub odczuwanie intensywnego bólu. W wielu wypadkach organizm sam nie jest w stanie poradzić sobie z usunięciem drażniącego problemu, dlatego właśnie wspomaga się go zarówno środkami farmaceutycznymi, jak i metodami naturalnymi.

Tłoczony na zimno olej z nasion konopi siewnej można stosować jako dodatek do sałatek lub sosów. W celu zachowania wszystkich właściwości produktu zaleca się przechowywanie go w lodówce.